RAWFOOD - BARF and MORE

Blog

post-09

Bir köpek etoburdur, bu nedenle et her zaman onun için en doğal ve faydalı ürün olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Bununla birlikte, tüm ticari ticari rasyonlarda yeterli miktarda bulunmaz, bu nedenle mal sahipleri durumu düzeltmek için çaba sarf etmektedir. Rawfood Köpek maması köpek yetiştiricileri arasında popülerdir günümüzde çok az insan onsuz yapar ve evcil hayvanları için bir diyet oluşturur. Bununla birlikte, köpekler için tamamen doğal bir yeme tarzının da pek çok destekçisi vardır, seçeneklerin her birinin avantajları ve dezavantajları hakkındaki sürekli tartışmalar uzun yıllardır sürmektedir.
Kuru karışımların, kullanımları lehine güçlü argümanlar olan çok sayıda avantajı olmasaydı, bu kadar yaygın olarak kullanılmayacağı anlaşılmalıdır. Bununla birlikte, raw hem kuru hem de doğal olan herhangi bir köpek mamasının, evcil hayvanınıza tam bir diyet sağlamak için bilinmesi gereken kendine has özellikleri olduğu unutulmamalıdır.  Tam burada sizin ihtiyacınızı çözecek işinde uzman bir köpek maması olan barf more tüm sorularınıza doğru yanıtı verecektir.
Barf mama içeriklerinde birçok ürünler bulunmaktadır. Bunlar nelerdir ve faydaları hakkında size bilgi sunacağız. Çiğ sığır eti birçok besin maddesi içerir. Sığır eti, kan oluşumunu iyileştiren bir üründür. Et yemek, köpekte hemoglobin düzeyini artırır. Bu nedenle, evcil hayvanlara çiğ sığır eti vermek mümkün ve hatta gereklidir.
Sığır eti sayesinde kemikler, eklemler, kan damarları güçlenir, aşırı çalışma ve sindirim sistemi hastalıklarının gelişmesi önlenir, metabolizma iyileşir. Köpeği bu ürünle beslemek de faydalıdır çünkü kardiyovasküler sistemin çalışması normalleştirilmiştir; köpek sakinleşir ve neşeli olur. Listelenen avantajlara rağmen, mal sahibi sağlığa zararlı olabilecek diğer noktaları hesaba katmalıdır. Bu nedenle, bir hayvan çok sık sığır eti tüketirse, bu zehirlenmeye, aşırı yemeye ve bağırsakların bozulmasına neden olabilir. Evcil hayvanınızı haftada en fazla iki kez bir kalp ile beslemelisiniz.
Kuzu, bir vitamin ve besin kaynağıdır. Doğru tüketildiğinde etin bir zararı yoktur. Ve bazı durumlarda sığır etine alternatif olarak hizmet eder. Köpeğin yaşını, ihtiyaçlarını ve bakımının özelliklerini dikkate alan dengeli besleme, hayvan için yetkin bir diyet hazırlamanın ana anahtarıdır. Eti evcil hayvanlarınıza beslediğinizden emin olun. Miktarla aşırıya kaçmamak ve diğer ürünlerle (fermente süt, tahıllar, sebzeler, meyveler) birleştirmek önemlidir.
Yetişkin bir köpeğin günde vücut ağırlığının kilogramı başına 10-20 gram et alması gerekir. Ortalama olarak, günlük yemin% 50’sinin şu bileşenlerden oluştuğu ortaya çıkıyor. Bir evcil hayvanın günlük rasyonunu hesaplarken, hayvanın yaşına ve özelliklerine dikkat etmek gereklidir. Buna göre, bir köpek yavrusu yetişkin bir köpeğe göre daha az yiyecek tüketir (% 5-10); köpeğin hamilelik sırasında daha fazla proteine ihtiyacı vardır (diyetin% 70-80’i); yaşlı hayvanlar diyetteki karbonhidrat içeriğini% 15 oranında azaltır. Köpeklerde doğal yiyecekler yemek onların refahı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bu nedenle beslenmeye dikkat edin. Özelliklerini dikkate alarak bileşenlerin doğru oranı, dikkat, her evcil hayvan için sağlıklı ve doyurucu bir yaşam sürdürmeye yardımcı olacaktır.

Share this post

Düşünceni burada bırak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp Sipariş