ÇİĞ BESLENME - BARF and MORE

Blog

post-10

Barf Nedir ?
Barf, köpeklerimizin kuru mama ve diğer besinler yerine çiğ beslenme yapmalarına denir. Barf, ”Biologically Appropriate Raw Food” kısaltmasından sonucu olarak çiğ beslenme denilerek oluşturulmuştur. Bazı insanlar köpeklerinin sindirim sistemine zarar verdiğini düşündüğünden dolayı kuru mama yerine çiğ beslenme şekli olan Barf’ı tercih etmiştir. Ne de olsa köpeklerin sindirim sisteminde gelebilecek hastalıklar ciddi sonuçlara sebep olabileceğinden Barf çoğunlukla tercih edilen bir beslenme olmuştur. Binlerce yıllar önce köpekler çiğ beslenme ile hayatlarını sürdürdüklerinden dolayı bu beslenme şekli onlar için zararlı değildir. Aksine doğalarına uygundur.
Barf Diyeti Nedir ?
Kısa ve öz olarak köpeklerin ciğ beslenme sağlayarak yaşamlarını devam ettirmesine denir. Köpeklerin doğası gereği çiğ et ve süt gibi ürünlerle beslenmeleri gerekir. Zaman ilerledikçe teknolojide gelişim sağlandığından dolayı ortaya kuru mamalar çıktı. Kuru mamalar içinde gerekli vitaminleri bulundurur ama araştırmalara göre kuru mamalar tercih eden hayvanların duygularında değişim oluyormuş.
Barf Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekir ?
İnsanların diyetlerinde dikkat etmesi gereken etmenler olduğu gibi köpek dostlarımızın da dikkat etmeleri gereken unsurlar vardır. İlk olarak Barf, çiğ et olduğundan dolayı bazen köpeklerin sistemine zarar verir ve zehirlenmeye sebep bile olabilir. Bundan dolayı dengeli bir şekilde çiğ et seçimi önemlidir. Kuru mamalar içinde dengeli olarak bütün vitaminleri bulundurduğundan dolayı Barf diyeti yaparken buna da dikkat etmeniz gerekir. Başlarda zorlamadan köpeğin alışabileceği bir şekilde diyete başlamak gerekir. İlk zamanlar ishal gibi durumlar normaldir. Yiyecekleri taze tutmak beslenme kadar önemlidir. Fazla alıp buzdolabında bekletilmesi ciddi sonuçlara sebep olabilir. Dikkat etmek gerekir ki Barf diyetinin bir süresi yoktur. Amaç köpeklerin daha uzun hayatlar sürmesini sağlamaktır ama köpeklerde çıkan hastalıklar sonucunda Barf diyeti bırakılmalıdır yoksa erken ölüme sebep olabilir.
Barf Nereden Satın Alınır ?
Barf istanbulBarf antalya olmak üzere birçok yerden satın alınabilir. Sitemizden köpekler kısmından size uygun olan paketi seçerek ucuz bir şekilde temin edebilirsiniz. 16.00’a kadar vereceğiniz bütün siparişler aynı gün kargolanacaktır.

Share this post

Düşünceni burada bırak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp Sipariş